Erasmus+

• Dňa 27.3.2024, sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína. V 1. kategórii sa v prednese poézie s Čestným uznaním umiestnil Mário Kmec. V 2. kategórii (5.-6. ročník) sa v prednese poézie na 3. mieste umiestnila žiačka 5.C triedy Tamara Jakubčínová. V rovnakej kategórii, ale v prednese prózy sa Filip Baran, žiak 6.A triedy, umiestnil na 2. mieste. V 3. kategórii (7.-9. ročník) sa Alexandra Grominová, žiačka 8.A, umiestnila v prednese prózy na 1. mieste, a bude tak našu školu reprezentovať na krajskom kole. Našim žiakom srdečne blahoželáme a držíme palce na krajskom kole. Žiakov pripravovali Mgr. Ižovská, Mgr. Petrík a PaedDr. Kovalská.

• Dňa 14.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategória D, na ktorom náš žiak Ján Meteňko získal v počte bodov 1.miesto. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole. Žiaka pripravovala pani učiteľka Mgr.Bizupová.

• Riaditeľka ZŠ Lúčna 827/26 vo Vranove nad Topľou v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje žiakom na deň 3.4.2024 (streda) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie sa Dňa učiteľov. V tento termín nebude v prevádzke ani Školský klub detí pri ZŠ. Žiaci nastúpia do školy vo štvrtok dňa 4.4.2024.

• Naše šikovné dievčatá ukázali, že do lopty vedia nielen kopať, ale vedia aj celkom slušne hádzať. Na okresnom kole vo vybíjanej získali 3. miesto. Za prípravu ďakujeme pani učiteľke Petre Karpáčovej a pani učiteľke Lenke Jonekovej. Gratulujeme.

• Riaditeľka ZŠ Lúčna 827/26 vo Vranove nad Topľou v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) §150, ods. 5 a o zmene a doplnení niektorých zákonov, udeľuje na deň 20.3.2024 (streda) žiakom 5. až 8. ročníka riaditeľské voľno z organizačných dôvodov - konanie celoslovenského Testovania 9-2024. Žiaci 1. až 4. ročníka sa učia podľa rozvrhu, zabezpečený je aj Školský klub detí. Žiaci 9. ročníka sa zúčastnia Testovania 9-2024.

• Ďakujeme pánovi primátorovi Mesta Vranov nad Topľou Jánovi Raganovi za prijatie na pôde mestského úradu, kde ocenil našich úspešných reprezentantov: Michaelu Baňackú a Marka Škrabalu, ktorí boli ocenení na galavečere Grassroots, ako 𝐓𝐚𝐥𝐞𝐧𝐭 𝐫𝐨𝐤𝐚 vo svojich vekových kategóriách.

Link na článok o prijatí žiakov na stánke MsÚ Vranov nad Topľou.

• Dňa 14.2.2024 sa v biologickej učebni uskutočnila motivačná prednáška so študentom pražskej univerzity Tomášom na tému zahraničné výmenné pobyty a dôležitosti ovládania cudzieho jazyka. Žiaci si rozšírili poznatky z oblasti geografie, dejepisu, ale aj športu.

• Naša škola opäť ukazuje ako pracuje s talentovanu mládežou a že úspech môžu vďaka poctivej práci dosiahnuť aj deti z malého mesta. Základná škola Lúčna žije športom a obvzlášť futbalom 𝐤𝐚𝐳̌𝐝𝐲́ 𝐝𝐞𝐧̌ 𝐯 𝐫𝐨𝐤𝐮. Naše skvelé deti prichádzajú do našej školy a do nášho mesta z rôznych kútov východného Slovenska s dôverou a každodennou snahou priblížiť sa k svojmu futbalovému snu. Nebýva často aby sa z jednej školy v tejto kategórii umiestnili hneď 2 reprezentanti. Je preto pre nás nesmiernou cťou, že dvaja naši žiaci boli na Galavečeri GRASROOTS GALA 2023 ocenení ako 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒̌𝐈𝐀 𝐇𝐑𝐀́𝐂̌𝐊𝐀 𝐚 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒̌𝐈́ 𝐇𝐑𝐀́𝐂̌ do kategórie U13 na Slovensku. 𝐌𝐢𝐜𝐡𝐚𝐞𝐥𝐚 𝐁𝐚𝐧̌𝐚𝐜𝐤𝐚́ a 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐨 𝐒̌𝐤𝐫𝐚𝐛𝐚𝐥𝐚 srdečne Vám gratulujeme a prajeme Vám veľa ďalších úspechov Ďakujeme aj Vaším (našim) trénerom: 𝐓𝐨𝐦𝐚́𝐬̌ 𝐊𝐨𝐦𝐚́𝐫, 𝐑𝐨𝐦𝐚𝐧 𝐊𝐮𝐳𝐞𝐦𝐤𝐚, 𝐏𝐞𝐭𝐞𝐫 𝐈𝐯𝐚𝐧, 𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐒̌𝐭𝐮𝐥𝐥𝐞𝐫 za profesionálny prístup ku výchove našich futbalových talentov. Ďakujeme aj organizácii CFT Academy a klubu MFK Vranov - mládež za spoluprácu a spoločné úsilie ukázať, že koncepčná a kompetentná práca má zmysel.

• Nadšenci geografie na našej škole sa zúčastnili školského kola geografickej olympiády. Do okresného kola postupujú tí najúspešnejší s týmto umiestnením:

kat G:

1.Miroslav Grošík